Rutin
Aktif
Performans
Paylaş
Kullanıcı Girişi
AT İSTANBULVeteriner Kliniği
AT İSTANBUL


R U T İ N


RUTİN sağlık uygulaması:  Atınızın enfeksiyon ve bulaşıcı hastalıklardan korunması ve genel sağlığı için öngörülen minimum rutin uygulamalardan oluşur.

Bu uygulama, tüm atlar için önerilmektedir.


Temel check-up niteliğinde, atın genel durumuyla ilgili bilgi toplamak amacıyla ilk olarak genel klinik ve hareket sistemi muayenesiyle birlikte kan analizi yapılır.

Performansı olumsuz yönde etkileyen ve hatta ölümle sonuçlanabilen enfeksiyon ve parazit mücadelesinde büyük önem taşıyan aşı ve antiparazit uygulamaları düzenli olarak ve yeterli sıklıkta yapılır.

Uzayan ve aşınma problemi olan dişlerin tespit edilerek törpülenmesini de kapsayan ağız ve diş kontrolleri düzenli aralıklarla yapılır.

► Detaylar...

► Başvuru...


 


A K T İ F


AKTİF sağlık uygulaması:  RUTİN Sağlık Uygulaması 'na ek olarak atınızın veteriner hekim tarafından aylık düzenli kontrolleri sonucu gözetim altında tutulmasıyla olası hastalık ve sakatlanmaların erken teşhisine yardımcı olabilecek muayene ve uygulamalardan oluşur.

Bu uygulama, düzenli olarak çalıştırılan atlar için hazırlanmıştır.


Genel klinik ve hareket sistemi muayeneleri rutin kontroller kapsamında, atınızda herhangi bir hastalık/sakatlık şüphesi olsun veya olmasın düzenli aralıklarla yapılır ve raporlanır.

Her ay yapılan genel klinik muayene sayesinde, bazen bilinmeyen, şüphe dahi edilmeyen bulgular ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla böyle durumlarda erken teşhis sayesinde hem tedavi süresi kısalır hem de daha ciddi sorunlar önlenebilir.

Her ay yapılan hareket sistemi kontrolünde ise, atın çalıştırılmasına bağlı olarak meydana gelebilecek olası topallıklar, bel ve sırt problemleri zamanında fark edilerek gerekli önlemler alınır, sorunun ilerlemesi engellenebilir ve atın daha kısa sürede iyileşme şansı artırılabilir.

► Detaylar...

► Başvuru...


 


P E R F O R M A N S


PERFORMANS sağlık uygulaması:  AKTİF sağlık uygulamasına ek olarak atınızın genel performansının artırılmasına ve hareket sistemi ile ilgili olası problemlerinin oluşmasının önlenmesine yardımcı olabilecek düzenli “Fizik Tedavi” uygulamalarından oluşur.

Bu uygulama, yaşam kalitesinin yüksek tutulması hedeflenen atlar için hazırlanmıştır.


Son yıllarda dünyada atlar için yapılan düzenli fizik tedaviler hareket sitemi ile ilgili problemlerin oluşmasını önlemede ve eğer oluşmuş ise giderilmesinde kullanılmaktadır.

Bu uygulamalar ile dokularda hücresel düzeyde iyileşme ve rejenerasyon süreci başlatılır, atların genel durumu desteklenir ve hareket kabiliyetleri artırılır.

Yarış, engel atlama, dresaj ve atlı dayanıklılık gibi yüksek performans gerektiren yarışmalara katılan atlarda olduğu gibi yarışmalara katılmayan ve hatta ileri yaştaki atlara da kas ve tendonların elastikiyetini, çalışma kabiliyetini ve dayanıklılığının artması için matrix ritim tedavisi uygulanmaktadır.
Bu sayede atın adım uzunluğu, binişte ve engel atlarken uzanma kabiliyeti ve dolayısıyla performansı da artmaktadır.

► Detaylar...

► Başvuru...


Official Member of Equine Vet International®
+90 533 681 46 62 / info@atistanbul.com